Учені вперше у світі надрукували штучне вухо всередині миші без операції

9 червня 2020, 02:45
154
Штучне вухо під шкірою миші "почувало" себе добре і взагалі мало чим відрізнялося від звичайного природного хряща.

Учені вперше у світі надрукували штучне вухо всередині миші без операції
Учені надрукували штучне вухо всередині миші без операції / pixabay.com

Учені з Університету Сичуаня провели перший у світі неінвазивний 3D-друк штучного органу — їм вдалося відтворити тривимірну структуру органу прямо під шкірою модельної тварини, без необхідності проводити операцію з імплантації. Органом виявилася мініатюрна копія людського вуха розміром усього в півсантиметра.

Про це сказано в дослідженні, опублікованому на сайті Ѕсіеnсе Advances.

відео дня

За словами вчених, практичного застосування у цього конкретного "міні-вуха" не було. Зате вчені змогли довести, що це в принципі можливо. Технологія вимагає застосування останніх розробок нанохімії і показала сучасний стан регенеративної медицини та тривимірного друку.

За інформацією, ця технологія виглядає так: тварині роблять ін'єкцію під шкіру матеріалу для тривимірного друку, що складається з модифікованого желатину в рідкому, неполімеризованому вигляді, а також спеціально вирощених хрящових клітин і наночастинок, які є ініціаторами реакції. Потім на те місце, де потрібно створити новий орган, шар за шаром проектується зображення. Тут взяли інфрачервоний лазер і DLP-проектор на основі мікроскопічних дзеркал — точно такі ж використовуються у звичайних побутових відеопроекторах.

Інфрачервоне світло, потрапляючи під шкіру тварини, збуджувало наночастинки, які потім самі ставали джерелом випромінювання — тільки вже ультрафіолетового. А ультрафіолет, поглинаючись мономерами модифікованого желатину, ініціював затвердіння матеріалу саме в тій точці, куди потрапляло світло від проектора — там запускався процес складання окремих молекул у справжній штучний хрящ.

Таким чином, після однієї ін'єкції і невеликого лазерного опромінення під шкірою тварин без будь-яких надрізів формувалася тривимірна структура з міжклітинної речовини, заповнена характерними для хрящової тканини клітинами — хондроцитами.

Подальші спостереження показали, що штучне вухо під шкірою мишей "почувало" себе добре і взагалі мало чим відрізнялося від звичайного природного хряща.

Нова технологія друку "під шкірою" цікава насамперед своїм підходом. За словами експертів, застосовувати її зможуть в естетичній хірургії, де чим менше розрізів, тим краще.

читайте такожУчені розкрили проклятий фараоном саркофаг з мумією жриці: знахідка приголомшуєНагадаємо, раніше учені заявили, що молоко тарганів може стати новим суперпродуктом, і це не жарт. Міжнародна група вчених визначила послідовність кристалічного білка, розташованого в середній кишці тарганів.

Виявилося, що молоко таргана більш ніж в чотири рази корисніше від коров'ячого молока, і дослідники вважають, що воно може стати джерелом живлення зростаючого населення Землі в майбутньому.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти