Містичні місця України – історії, що змушують тремтіти

Наймоторошніші місця в Україні / Колаж: Главред, скріншоти

Моторошні місця України: Озеро Сомин, Лиса Гора та Громовище приховують страшні таємниці. Чому їх уникають люди.

Про що ви дізнаєтесь:

Україна — це країна не лише гарних пейзажів, але й країна, яка має давню історію. А це означає, що в нашої країни за тисячолітню історію назбиралися і містичні місця. Які наймоторошніші місця в Україні розповість Главред.

Озеро Сомин – український Лох-Несс

На Ютуб Каналі "Записник - наука, творчість і навчання українською" розповідають про наймоторошніші і наймістичніші місця в Україні.

Про існування унікального озера Сомин (його ще називають українським Лох-Нессом), яке розташоване в Україні, знає далеко не кожен українець. Воно розташоване на Волині й справді вражає своєю мальовничістю. В окремих місцях глибина озера досягає 50 метрів.

Місцеві мешканці розповідають, що в його глибинах живе монстр, який протягом багатьох років не дає спокою жителям сусідніх районів. Про це чудовисько почали говорити ще у XIX столітті. Цей дивовижний випадок зафіксував голова місцевого села Луки. Він писав листа польському керівництву, у якому повідомляв, що місцеві рибалки відмовляються сплачувати податки, оскільки невідома істота, яка мешкає у водоймі, знищує фауну озера і навіть почала викрадати свійських тварин.

Насправді невідомо, чи хтось справді бачив цю істоту, але її описують як створіння з головою ящірки та тілом крокодила. Селяни помітили, що над озером перестали літати птахи, там більше не водиться риба, а тварини уникають водопою. З Варшави навіть хотіли відправити експедицію, щоб розібратися у цьому питанні, проте розпочалася Перша світова війна.

У 1942 році істоту знову помітили. Окупаційна влада навіть ухвалила рішення про нагляд за озером. До наших днів на озері ще залишилися металеві сітки, які використовували, щоб упіймати чудовисько.

Останні чутки про істоту поширювалися на початку 1990-х років. Кажуть, що монстр намагався втягнути в озеро місцевого конюха, але його налякали випадкові свідки.

Галявина Громовище

Маленька галявина біля села Купище Коростенського району Житомирської області оточена з усіх боків лісом. Ця галявина притягує до себе грозові блискавки. Місцеві уникають її під час негоди, щоб не загинути від удару блискавки.

Очевидці розповідають, що вночі на галявині виникає дивне світіння. Більшість людей у цьому місці почуваються дуже погано. У народі його називають «гніздо блискавок».

Вчені пояснюють таку аномалію заниженим електричним опором певних ділянок земної поверхні. Їх ще називають «місцями сили», де колись будували капища, поклонялися богам, приносили жертви та бачили різні дива.

Ще у 1990-х роках на цьому місці були знайдені кам’яні блоки, римські та боспорські монети.

Лиса Гора

Ще в Київській Русі на горі розташовувалися дерев’яні фортеці та місця для поклоніння прадавнім силам природи. Багато істориків вважають, що Лиса Гора була притулком для волхвів, які служили богам і облаштовували там храми та підземелля.

Лиса Гора отримала свою назву, бо тут майже не росте рослинність. Усі дерева, що нині тут є, були висаджені під час облаштування паркової зони.

Був період, коли частина території Лисої Гори використовувалася як місце страти злочинців. Їх вішали, і тому з’явилася назва «Мертвецька роща». Державних злочинців привозили вночі арештантською каретою. Загалом смертників було понад 200.

Вбитих позбавляли права на християнське поховання, тому кат просто закопував тіла неподалік від шибениці. Навіть зараз кияни намагаються обходити це місце стороною, оскільки відчувають, що за ними хтось стежить, і відчувають моторошний холодок по шкірі.

Лиса Гора вважається місцем «поселення» нечистої сили, адже тут відбулося багато жорстоких убивств.

Вас може зацікавити:

Про канал "Записник"

Канал створено 2015 року. Нині підписниками є майже 10, 5 тисяч користувачів.

На каналі розміщено відео з цікавими фактами, уроками матерматики та інформатики, документальними, пізнавальними, анімаційними фільмами. Варто відзначити, що всі навчальні матеріали - українською мовою.

Новини заразКонтакти