Наступного тижня в Україні можна буде побачити "подвійний" метеоритний дощ. Одночасно піку досягнуть Альфа-Капрікорніди та Південні Дельта-Аквариди, Земля перетне шлях комет, які залишають уламки, саме вони і будуть яскравими у нічному небі. Про це повідомляють науковці на сайті livescience.
"Метеоритний дощ Альфа-Капрікорніди спричинений кометою 169P/NEAT, а Південні Дельта-Аквариди — кометою 96P/Machholz. Південні Дельта-Аквариди будуть досягати піку з 29 по 30 липня, а Альфа-Капрікорніди — з 30 по 31 липня", - заявили астрономи.
Також науковці зазначили, що побачити два метеоритні потоки одночасно - це велике везіння. але можливість бачити кілька метеоритних дощів за одну ніч не є незвичайною. На рік припадає понад 900 метеоритних дощів, що означає, що в середньому дві-три події можна спостерігати щоночі.
Ета-Аквариди - метеорний потік Південної півкулі. Найкраще їх видно перед світанком і відомі тим, що залишають за собою стійкий газовий слід у небі. Це високоактивний метеорний потік: за ідеальних умов спостерігається до 50 метеорів на годину. У реальних умовах можна побачити близько 40 метеорів.
Метеори Ета-Акварид з'являються з точки в сузір'ї Водолія. Ця точка називається радіантом метеорного потоку і розташована поруч із зіркою Ета Водолія (лат. Eta Aquarii) - звідси і походить назва метеорного потоку.
У 2024 році можливий сплеск активності Ета-Акварид.
Зазвичай Ета-Аквариди активні з 19 квітня по 28 травня і досягають піку 5-6 травня.
Більшість метеорних потоків походять від комет. Під час проходження орбітою комета залишає за собою частинки пилу і каміння. Обертаючись навколо Сонця, Земля щороку приблизно в один і той самий час перетинає шлях комети і проходить через велике скупчення її осколків. Під час проходження через атмосферу Землі ці частинки залишають яскраві смуги в нашому небі.
Вважається, що Ета-Аквариди походять від комети Галлея. До слова, комета Галлея є джерелом одразу двох метеорних потоків - Ета-Акварид на початку травня та Оріонід наприкінці жовтня.
У 2024 році умови спостереження за метеорним потоком Ета-Аквариди хороші.
Міжнародна метеорна організація рекомендує спостерігати Ета-Аквариди 3 травня між 5:00 і 08:00 за гринвічським часом, оскільки в цей час потік може проявити підвищену активність.
У районі піку 5-6 травня місячне світло не стане на заваді, оскільки Місяць досягне фази молодика 8 травня. Метеорний потік можна буде побачити до або після ночі.
З 3 до 14 травня проявляє активність ще один метеорний потік - Ета-Ліриди. Він досягає максимуму активності 8 травня.
Радіант цього метеорного потоку розташований у сузір'ї Ліра. Ета-Ліриди - це набагато менш рясний потік, ніж Ета-Аквариди. За годину можна побачити близько 3 метеорів.
Найкращі умови для спостереження за метеоритними дощами будуть у Південній півкулі, де радіант (місце, звідки виходять метеорити) буде майже над головою. Люди в Північній півкулі також зможуть побачити подію, якщо матимуть хороший огляд на південний горизонт.
Нагадаємо, раніше повідомлялось, що Землю накрила сильна магнітна буря.
Також варто сказати, що до нашої планети наближчається астероїд Апофіс, який донедавна був найбільш небезпечним об'єктом у галактиці та загрожував Землі.
Нагадаємо, раніше до Землі вже наближався астероїд, котрий можна було побачити у телескоп. Він був потенційно небезпечним для землян.
Читайте також новини про науку та космос: