Вчені зробили перший крок до створення людини-невидимки

Вчені вбудували в клітини людини білок кальмара / Фото pixabay.com

Людські клітини здатні виробляти ацетилхолін - хімічну речовину, що дозволяє кальмарам змінювати забарвлення.

Ученим зі США вдалося зробити важливе відкриття на шляху до створення першої в світі людини-невидимки.

Дослідники вбудували в клітини людської нирки білок кальмарів Doryteuthis opalescens. Цей білок дозволяє регулювати рівень їхньої прозорості аж до того, що клітина стає невидимою. Про це пише видання Science Alert.

Кальмари використовують рефлективні білки для відлякування хижаків – вони змінюють забарвлення смуги на спині від білого кольору до майже прозорого. Для зміни забарвлення клітин кальмари використовують органічну хімічну речовину – ацетилхолін.

Щоби перевірити, чи працює цей трюк з тканинами людини, генетики сконструювали клітини нирок людини для отримання рефлексинів.

"Ми були вражені тим, що клітини не тільки виробляли рефлексин, але і упаковували білок в сфероїдальні наноструктури, розподіляли його по всій клітці", – розповів біомедичний інженер Алон Городецький з Університету Каліфорнії.

Вчені вважають, що дане дослідження дозволить в майбутньому вбудувати інші здатності клітин кальмарів людські клітини. Мова йде про зміну кольору клітин, а також створення райдужного забарвлення.

Наголошується, що вчені не ставлять перед собою за мету створити невидиму людину. Насправді вони займаються більш глибоким вивченням людського організму, сподіваючись посприяти прориву в медицині.

Нагадаємо, раніше вчені з Прінстонського університету в США заявили про те, що виявили з'єднання, яке може стати унікальним препаратом нового покоління, здатним перемогти навіть найстійкіші до антибіотиків бактерії.

Автор: Анна Ярославська
Новини заразКонтакти