Сінгапурські дослідники з Наньянського технологічного університету і Національного університету країни винайшли пристрій, що володіє здатністю виявляти в повітрі вірусні частинки SARS-CoV-2. Про це йдеться в журналі Indoor Air.
У двох стаціонарних відділеннях великої сінгапурської лікарні з пацієнтами, хворими COVID-19 був проведений відбір проб повітря з подальшим виявленням молекул кодуючої нуклеїнової кислоти в складі вірусної РНК. Саме він показав високий рівень SARS-CoV-2 в навколишньому середовищі (72%).
Відзначається, що при цьому при традиційних способах зняття мазків з поверхонь в тих же приміщеннях було знайдено всього лише 9,6% вірусних частинок.
"Витягнута РНК піддається зворотній транскрипції в реальному часі методом полімеразної ланцюгової реакції, що за своєю чутливістю можна порівняти зі стандартним тестом зразків з носоглотки для перевірки наявності SARS-CoV-2", - зазначено в статті.
Експерти припускають, що такі пристрої стануть додатковими інструментами для масового антивірусного скринінгу.
Нагадаємо, київський інфекціоніст Євген Дубровський заявляє, що у добровольців, які з ним і співпрацюють і які перехворіли коронавірусом, імунітет до хвороби зберігається мінімум 17 місяців.