Ви дізнаєтеся:
Лише один алкогольний напій на день підвищує ризик розвитку понад десятка захворювань, але й захищає від деяких із них.
Про це йдеться в новій федеральній доповіді, в якій на основі десятків досліджень, проведених по всьому світу, найбільш детально проаналізовано вплив алкоголю на організм, пише DailyMail.
Загалом дослідники виявили, що вживання всього одного алкогольного напою на тиждень підвищує ризик виникнення близько 19 захворювань порівняно з тим, якби людина не пила взагалі.
Серед них - підвищений ризик раку товстої кишки і стравоходу, а також цирозу печінки.
Однак у звіті також ідеться про те, що в тих, хто випиває одну склянку на тиждень, ризик діабету нижчий, а ризик серцево-судинних захворювань не вищий, ніж у непитущих.
Ці висновки містяться в першому проєкті звіту Міжвідомчого координаційного комітету з профілактики пияцтва серед неповнолітніх (ICCPUD), який є останнім із цілої низки наукових даних, що використовуються для розроблення нових рекомендацій щодо вживання алкоголю для американців.
Наприкінці минулого місяця було опубліковано ще одну доповідь Національної академії наук, інженерії та медицини (NASEM), в якій з помірною впевненістю робиться висновок про те, що вживання алкоголю пов'язане з підвищеним ризиком розвитку деяких видів раку, але зі зниженим ризиком смерті.
"Важливо зазначити, що наша доповідь показала, що жоден рівень споживання алкоголю не є повністю безризиковим. Результати аналізу показують, що чим менше люди, які п'ють, вживають алкоголь, тим нижчий їхній ризик смертності. І навпаки, чим більше споживання алкоголю, тим вищий ризик смертності. Тому, коли йдеться про вживання алкоголю, краще менше, ніж більше", - розповів Доктор Кевін Шилд, який брав участь у роботі над доповіддю.
Доктор Кевін Д. Шилд є старшим науковим співробітником Інституту досліджень політики в галузі психічного здоров'я при Центрі наркоманії та психічного здоров'я (CAMH) і доцентом відділення епідеміології в Школі громадської охорони здоров'я Далла Лана Університету Торонто. Він також очолює Центр співробітництва Всесвітньої організації охорони здоров'я (ВООЗ) та Панамериканської організації охорони здоров'я (ПАОЗ) із питань залежності та психічного здоров'я в CAMH.
Вам може бути цікаво: