Астрономи вперше зафіксували народження нової планети

Раніше цей феномен людям побачити не вдавалося.
Астрономи вперше зафіксували народження нової планети
Вчені спостерігають зародження нової планети / Фото: скріншот з відео

Дослідники з допомогою телескопа Європейської Південної Обсерваторії вперше в історії виявили явні сліди зародження нової планети.

Як повідомляє видання Astronomy & Astrophysics, астрономи вважають відкриття унікальним.

Вчені показали, що формування газопилової хмари відбувається навколо молодої зірки AB Aurigae у 520 світлових роках від Землі.

відео дня

Знімки зафіксували специфічну спіральну структуру з вигином, де зароджується планета.

Відзначається, що характерний вигин пилового вихору навколо зірки - місця можливого утворення планети – астрономам раніше побачити не вдавалося. Вчені вважають, що планети народжуються, коли в пилових дисках навколо молодих зірок конденсуються холодний газ і пил.

читайте такожАстрономи виявили у планети Земля другий супутник"Вигин зазначає точку з'єднання двох спіральних гілок – однієї, що закручується всередину орбіти планети, і іншої, що розкручується назовні. А з'єднуються ці спіралі в точці виникнення планети. Тут відбувається аккреция газу і пилу з диска на планету, що формується, і її подальше зростання", – пояснили автори публікації.

За даними астрономів, планета знаходиться від зірки приблизно на тій же відстані, як Нептун від Сонця.

Нагадаємо, раніше американське аерокосмічне агентство NASA повідомило, що 29 квітня цього року близько від Землі пролетів великий астероїд, який кваліфікований як "потенційно небезпечний".

Наближення даного астероїда до Землі дає суттєвий привід для занепокоєння людству, заявив у коментарі Главреду астролог Влад Росс.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти