Ви дізнаєтесь:
- Що було першим: яйце чи курка
- Коли люди почали їсти курячі яйця
Вчені з Женевського університету стверджують, що структурні основи жіночих репродуктивних клітин, тобто яйцеклітини, виникли задовго до появи курей. Вони досліджували одноклітинний організм Chromosphaera perkinskii, знайдений у 2017 році в морських відкладеннях біля Гавайських островів. Перші сліди цього виду датуються понад мільярдом років тому, що значно передує появі тварин, повідомляє Главред з посиланням на DailyMail.
Науковці помітили, що цей вид формує багатоклітинні структури, схожі на тваринні ембріони, що свідчить про існування генетичних програм для ембріонального розвитку задовго до виникнення тваринного світу. Таким чином, природа мала генетичні механізми для "створення яєць" задовго до появи курей, пояснюють вони.
"Хоча C. perkinsii є одноклітинним видом, така поведінка показує, що процеси багатоклітинної координації та диференціації вже були присутні в цьому виді задовго до того, як перші тварини з'явилися на Землі", - вказує автор дослідження Омайя Дудін (Omaya Dudin) зазначила.
Дослідження свідчать, що яйця з твердою шкаралупою, подібні до курячих, з’явилися не раніше ніж 300 мільйонів років тому.
"Це захоплююче, вид, відкритий зовсім недавно, дозволяє нам повернутися в минуле більш ніж на мільярд років", - сказала Марін Оліветта, перший автор дослідження.
Окреме дослідження, опубліковане цього року, вказує, що здатність курей регулярно відкладати яйця зробила їх привабливими для людей тисячі років тому. Це сприяло одомашненню курей і перетворенню їх на сучасний вид, з яким ми знайомі сьогодні.
Що відомо про Daily Mail
Daily Mail - британська щоденна таблоїдна газета середнього сегменту, заснована в 1896 році, а також новинний веб-сайт, що видається в Лондоні. Станом на 2020 рік це була найбільш високооплачувана газета у Великій Британії. Її сестринська газета The Mail on Sunday була заснована в 1982 році, шотландське видання було засноване в 1947 році, а ірландське - в 2006 році. Контент з газети з'являється на веб-сайті MailOnline, хоча веб-сайт управляється окремо і має власного редактора, повідомляє Вікіпедія.
Вам також може бути цікаво:
- Міф чи сумна реальність: чому не можна пити чай з медом - справжня причина
- Простий і перевірений метод: як за поглядом зрозуміти, що людина бреше
- Як часто потрібно купати кота: ветеринар дав точну відповідь
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред