Як вижити в авіакатастрофі: постраждалі поділилися досвідом

16 лютого 2020, 20:15
403
Хтось із тих, прийняв позу ембріона, хто уважно читав правила евакуації з літака.
авиакатастрофа
В авіакатастрофі можна врятуватися/ Фото pixabay.com

В останні роки світ сколихнули кілька жахливих авіакатастроф з величезною кількістю жертв. Зокрема, 8 січня зазнав аварії Боїнг 737 МАУ, який летів з Тегерана в Київ. Тоді не вижив ніхто – загинули 167 пасажирів і 9 членів екіпажу.

Люди, яким вдалося пережити інші аварії лайнерів, поділилися своїм особистим досвідом на тему, чи можна вижити в падаючому літаку і що для цього потрібно зробити.

Ті, що вижили в авіакатастрофі, розповіли, як врятуватися

Зокрема, Ервін Тумірі вижив в авіакатастрофі в горах Колумбії в 2016 році. Він поділився, як йому вдалося залишитися на цьому світі, передає The Sun. За словами чоловіка, він поводився спокійно, прийняв позу ембріона і поставив між ніг сумку. Водночас інші пасажири встали зі своїх місць і почали кричати.

відео дня

Джоані Фетерс вдалося залишитися в живих при зіткненні двох літаків в Іспанії в 1977 році. У тій трагедії загинули 583 людини. За словами жінки, вона, навпаки, проявила активність. Фетерс не стала чекати допомоги і вибігла з літака ще до прибуття екстрених служб.

"Я просто не хотіла згоріти, як всі загиблі пасажири. Вони не дочекалися допомоги - здетонувало пальне", - розповіла вона.

Пристебнутий ремінь безпеки врятував Джуліану Кепцке під час катастрофи літака в джунглях Амазонки в 1971-му. А Аптон Ренберґ став одним зі 184-х осіб, які вижили після аварії літака в Айові (США) в 1989 році. За його словами, коли все навколо почало горіти, він накинув на голову ковдру. Таким чином, він зміг уберегти себе від опіків.

Так зване диво на Гудзоні – ще один дивовижний випадок порятунку всіх 155 осіб, які були на борту Airbus A320 (150 пасажирів і 5 членів екіпажу). Один з пасажирів лайнера поділився, що тричі прокручував в голові інструкцію з безпеки. Він порадив всім і завжди читати правила евакуації з літака.

Статистика виживання в авіакатастрофах

Згідно з дослідженнями, вірогідність смертельного результату для пасажирів, які знаходяться в передній частині повітряного судна, становить 32%; для пасажирів, які знаходяться в середній частині літака – 40%; а для людей, які сидять у задній частині повітряного судна - всього лише 28%.

До речі, в Книгу рекордів Гіннесса потрапили дві жінки, яким вдалося вижити під час жахливих авіакатастроф. Зокрема, стюардеса Весна Вулович вижила після того, як в 1972 році в небі над Чехословаччиною вибухнув літак рейсу JAT 367. Вона залишилася живою після вільного падіння без парашута з рекордної висоти в 10 тис. 160 метрів.

А росіянка Лариса Савицька пережила падіння з висоти в 5 тис. 100 метрів. Жінці вдалося вижити після зіткнення літаків у повітрі над тайгою в районі Амурської області. Савицька потрапила в російське видання Книги рекордів Гіннесса.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти