
Про що йдеться у матеріалі:
- У чому полягає правило 5 секунд
- Звідки взялося правило 5 секунд
Ідея про те, що їжу, яка впала на підлогу, безпечно споживати, якщо підняти її протягом п’яти секунд, давно поширена у популярній культурі. Так зване "правило п’яти секунд" стало предметом численних дискусій і жартів, повідомляє DailyMail.
Главред з'ясував, що таке теорія п'яти секунд.
Що таке правило п'яти секунд у їжі - у чому полягає правило 5 секунд
Однак один із користувачів TikTok під псевдонімом @HowDirtyIs вирішив перевірити достовірність цього твердження шляхом наочного експерименту.
Блогер @HowDirtyIs вирішив остаточно розвіяти міф про правило п'яти секунд, і результати виявилися невтішними для тих, хто вірив у його правдивість.
Для експерименту він розміщував чашку Петрі на поверхні на різний час – від миттєвого контакту до однієї хвилини. Після цього зразки охолоджували в холодильнику, поки не стали видимими результати.
Виявилося, що вже через п’ять секунд на чашці утворилися сотні колоній бактерій.
"5 секунд чи 60, все одно буде неприємно", - каже @HowDirtyIs.
Дивіться відео про те, чи справді працює правило п'яти секунд:
Уже після миттєвого контакту (який він вважав "0 секунд") чашка Петрі була всіяна бактеріями.
"Схоже, що навіть 0 секунд - це занадто довго", - сказали вони.
Зразки, які перебували на поверхні 5-20 секунд, мали схожий вигляд, але з часом кількість бактерій почала стрімко зростати.
Через 30 секунд утворилася величезна колонія, яку @HowDirtyIs жартома назвав "великим хлопчиком".
Звідки з'явилося правило 5 секунд
Цікаво, що походження правила п’яти секунд пов’язують із Чингісханом, який змушував бенкетувальників їсти їжу, що впала на підлогу, або з кулінарним шоу Джулії Чайлд у 1960-х, коли вона підняла млинець, що впав, і заявила, що його ще можна їсти.
Інші новини:
- Вчені розкрили простий секрет довголіття: що потрібно робити щодня - дослідження
- Собаки можуть "говорити" із людьми: науковці розповіли, на що звернути увагу
- Якого кольору веселки насправді не існує: вчені розповіли про "ілюзію мозку"
Що відомо про Daily Mail
Daily Mail - британська щоденна таблоїдна газета середнього сегменту, заснована в 1896 році, а також новинний веб-сайт, що видається в Лондоні. Станом на 2020 рік це була найбільш високооплачувана газета у Великій Британії. Її сестринська газета The Mail on Sunday була заснована в 1982 році, шотландське видання було засноване в 1947 році, а ірландське - в 2006 році. Контент з газети з'являється на веб-сайті MailOnline, хоча веб-сайт управляється окремо і має власного редактора, повідомляє Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред