Директор Камчатської філії федерального дослідницького центру "Єдина геофізична служба РАН" Данила Чебров заявив, що науковці зафіксували руйнування метеорита в атмосфері Землі над Камчаткою.
"Фахівці за даними інфразвукової станції, розташованої в селищі Начики, виділили сигнал від входження в атмосферу метеорита в районі західного узбережжя Камчатки 11 січня о 8.09 за камчатським часом (23.09 мск 10 січня). Перед руйнуванням його рух в щільних шарах атмосфери тривав 55 секунд", - сказав Чебров, повідомляє РИА Новости.
Науковець зазначив, що фахівці почали шукати сигнал входження метеорита в атмосферу після того, як отримали відео, зняте очевидцями.
Воно активно поширювалося в соціальних мережах. На відео зафіксовано політ метеорита і його вибух.
За його словами, за попередньою оцінкою сигналу можна зробити припущення, що діаметр об'єкта був менш як 10 метрів, а енергія вибуху перебувала в межах 1-5 кілотонн в тротиловому еквіваленті.
Чебров зазначив, що на відео, знятому очевидцями, з великою ймовірністю показано входження в атмосферу саме цього метеорита.
Падіння метеоритів - про що йшлося раніше:
- У Китаї 23 грудня з неба на землю впав невідомий об'єкт у вигляді вогняної кулі, який був дуже схожий на метеорит.
- Астероїд у масці гігантських розмірів наблизився до землі й пролетів повз неї на мінімальній відстані. Небесне тіло відкрили у 1998 і назвали 1998 OR.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред