Чи потрібно носити головний убір при контакті з зараженими COVID-19: вчені дали відповідь

6 квітня 2020, 10:29
491
Дослідники з'ясували, скільки часу коронавірус може прожити у волоссі.
коронавірус
Природні жири на шкірі голови можуть виступати захисним бар'`єром проти попадання вірусів / Reuters

Смертоносний коронавірус COVID-19 передається повітряно-крапельним шляхом. Один чих інфікованої людини може заразити людей, які знаходяться поруч. Щоби цього уникнути, медики рекомендують носити медичні маски і рукавички. Також стало відомо, чи варто носити головний убір, щоби убезпечити себе від зараження.

Скільки коронавірус живе у волоссі

Як розповів завідувач кафедри дерматології в Школі медицини та охорони здоров'я імені Джорджа Вашингтона доктор Адам Фрідман, тривалість життя коронавірусу на голові залежить від структури волосся конкретної людини, а також від низки зовнішніх чинників. Разом з тим, природні жири на шкірі голови можуть виступати захисним бар'єром проти потрапляння шкідливих бактерій і вірусів, зокрема коронавірусу нового типу COVID-19, передає Yahoo news.

"Природні жири на шкірі голови дійсно мають деякі антимікробні властивості та не дозволяють мікроорганізмам "зачепитися" за волосся", – зазначив Фрідман.

відео дня

Експерт радить не поспішати мити волосся, якщо воно стало трохи жирним. Також, за словами Фрідмана, варто носити головний убір, особливо у разі контактів із зараженими людьми.

читайте такожЯк упізнати COVID-19 "з першого погляду": у ВООЗ назвали найбільш явний симптом зараженняУ свою чергу, глава Інституту глобальної охорони здоров'я в Єльському університеті доктор Саад Омер впевнений, що смертельні віруси не можуть жити на волоссі стільки ж, скільки на інших поверхнях,

"Звичайно віруси не живуть так само довго на пористих поверхнях на зразок волосся, як на гладких типах нержавіючої сталі", – заявив він.

Нагадаємо, раніше вчені США провели нові дослідження і з'ясували, скільки часу життєздатний на різних поверхнях коронавірус COVID-19. З'ясувалося, що уханьский вірус залишається заразним у вигляді крапель в повітрі впродовж декількох годин, а на поверхні – впродовж кількох днів.

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Реклама
Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти