Учені з Британії з'ясували, що відхід до сну між 22 і 23 годинами істотно знижує ризик захворювань серцево-судинної системи. Дослідження було опубліковано в Європейському журналі кардіології, повідомляє BBC News.
Експерт тривав протягом шести років. У ньому взяли участь 88 тисяч добровольців. Фахівці фіксували дані про час їх сну і неспання за допомогою пристрою, схожого на наручний годинник. Крім того, вони стежили за станом серця і кровообігом учасників дослідження.
В результаті з'ясувалося, що сон між 22 і 23 годинами є оптимальним варіантом для збереження здоров'я серця в довгостроковій перспективі для більшості людей.
"Хоча ми не можемо зробити висновок про причинно-наслідковий зв'язок з нашого дослідження, результати показують, що ранній або пізній відхід до сну може з більшою ймовірністю порушити біологічний годинник, що має несприятливі наслідки для здоров'я серцево-судинної системи", – заявив автор дослідження Девід Пленс.
А найризикованіший час відбою, за словами вченого, після півночі.
"Можливо, це тому що такий сон знижує ймовірність побачити ранкове світло, яке "оновлює" біологічний годинник", - додав учений.
Підкреслюється, що достатня кількість сну важлива для нашого загального самопочуття, і більшості дорослих слід прагнути спати від семи до дев'яти годин на добу.
Нагадаємо, раніше повідомлялося, що вживання хурми може спровокувати утворення в шлунку фітобезоара - щільного клубка з рослинних волокон.
Також раніше експерти оприлюднили перелік осінніх продуктів, які сприяють схудненню.
Читайте також:
- Вчені з'ясували, як коронавірус вражає мозок людини
- Вчені назвали головні симптоми коронавірусу у вакцинованих
- Небезпека інфаркту: вчені назвали незвичайний симптом
- Вакцина або природний імунітет: вчені з'ясували, що ефективніше
- Вчені з'ясували, який фрукт може врятувати від інсульту
- Деякі люди не хворіють COVID-19: вчені з'ясували причину
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред