Тарганяче молоко - супер'їжа майбутнього: учені розхвалили його користь

Молоко таргана в чотири рази корисніше за коров'яче молоко, кажуть вчені.
молоко
Вчені розповіли про користь тарганячого молока / econet.ua

Учені вважають, що тарганяче молоко може стати новим суперпродуктом, і це не жарт. Міжнародна група вчених визначила послідовність кристалічного білка, розташованого в середній кишці тарганів.

Виявилося, що молоко таргана в чотири рази корисніше за коров'яче молоко, і дослідники вважають, що воно може стати джерелом харчування для населення Землі в майбутньому, адже воно постійно зростає, пише наукове видання Science Alert.

Хоча більшість тарганів насправді не мають молока, вчені дізналися, що є особливий вид - тарган-жук (Diploptera punctate), який є єдиним відомим тарганом, який годує своїх дітей молоком.

відео дня

Той факт, що комаха виробляє молоко, досить дивний - але найбільше дивує дослідників те, що один з цих кристалів білка містить утричі більше енергії, ніж в еквівалентній кількості молока буйвола.

"Кристали схожі на повноцінну їжу - у них є білки, жири і цукор. Якщо ви подивитеся на послідовність білків, вони містять всі незамінні амінокислоти", - сказав Санчарі Банерджі, один з членів команди, в інтерв'ю Times Індія.

За словами вчених, доїти таргана – складна процедура, тому міжнародна група вчених на чолі з дослідниками з Інституту біології стовбурових клітин і регенеративної медицини в Індії вирішила упорядкувати гени, відповідальні за виробництво кристалів молочного білка, щоб побачити, чи можуть вони якось копіювати їх у лабораторії.

За словами вчених, таке молоко допоможе вирішити проблему браку продовольства.

читайте такожЧому обійми зцілюють, а масаж додає розуму: відповідь ученихНагадаємо, раніше повідомлялося, якщо пити молоко раз-у-раз, то можна завдати шкоди здоров'ю. Річ у тім, що в одній склянці молока міститься чверть добової дози холестерину. Таким чином систематичне вживання молока призводить до підвищення рівня холестерину в крові, що негативно впливає на стінки судин і може стати причиною гіпертонії.

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти