Світяться при контакті з коронавірусом: унікальні маски створили японські вчені

Науковці стверджують, що розробка допоможе швидко та ефективно визначати наявність коронавірусу.
Світяться при контакті з коронавірусом: унікальні маски створили японські вчені
Японські вчені створили маски, які світяться при контакті з коронавірусом / УНІАН

У Японії вчені розробили маски, які допомагають визначити, чи інфікована людина коронавірусом. Якщо маска містить вірус, вона світиться під впливом ультрафіолетового випромінювання.

Над розробкою працювали вчені з Університету префектури Кіото на заході країни, пише Kyodo News.

Розробляючи маску, науковці використовували антитіла, які витягнули зі страусиних яєць. Вчені звернули увагу, що страуси можуть виробляти декілька видів антитіл, які знешкоджують сторонні тіла в організмі. Вони в лабораторних умовах ввели в організм цих тварин деактивовані частинки COVID-19, а вже з відкладених птахами яєць змогли витягнути велику кількість антитіл.

Після цього команда розробила спеціальний фільтр, який поміщають всередину маски для обличчя. Людина, яка користується маскою, може вийняти цей фільтр і обприскати його флуоресцентним барвником, що містить антитіла до коронавірусу з яєць страуса. Якщо там буде присутній вірус, поверхня світитиметься в ультрафіолетовому світлі.

Спочатку фахівці упродовж 10 днів тестували свою розробку на 32 інфікованих коронавірусом пацієнтах. Маски показали свою ефективність. Далі команда розширить масштаби випробування і залучить до нього 150 учасників.

читайте такожХитрий італієць з'явився на щеплення від коронавірусу з силіконовою рукою

"Ми можемо масово виробляти антитіла від страусів за низькою ціною. У майбутньому я хочу зробити це простим набором для тестування, який зможе використовувати кожен", – сказав президент університету і керівник дослідження Ясухіро Цукамото.

Раніше у МОЗ заявили, що новий спалах коронавірусу в Україні може трапитися вже після новорічних свят. Сплеск захворюваності прогнозується наприкінці січня. Українцям потрібно уважно ставитися до свого здоров'я і дотримуватися профілактичних заходів, заявив головний санітарний лікар країни, заступник охорони здоров'я Ігор Кузін.

У ВООЗ зробили гучну заяву про наслідки штаму коронавірусу "Омікрон". В організації вважають, що новий варіант інфекції може мати негативний вплив на пандемію.

Вас також може зацікавити:

Реклама
Підтримайте Главред

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти