Історія Стародавнього Єгипту приваблює і цілком поглинає усіх, хто хоча б раз своїми очима побачив єгипетські піраміди. Мумії, загадкові ієрогліфи, зображення богів і все-все, що з цим пов'язане, викликає шалений інтерес і навіть почуття страху.
Рівно 90 років у шотландському музеї ніхто не чіпав стародавній саркофаг, який запечатали в часи фараонів. Кажуть, що такі саркофаги запечатували прокляттям фараона.
Так от, британські вчені не побоялися і розкрили саркофаг, якому, за їх словами, близько 3000 років.
Знахідка вчених приголомшила. Виявилося, що в саркофазі "захована" мумія принцеси пізнього періоду єгипетських царів і рукопис на незрозумілій мові.
За словами вчених, музею подарували саркофаг ще в 1936 році, але тільки через майже століття фахівці вирішили його розкрити.
Як пише Daily mail, дослідницькі роботи розпочалися сім років тому і тривають донині.
До речі, експерти зробили комп'ютерну томографію і рентгенограму саркофага. Після відкриття артефакту археологи помітили зсередини на кришці лик Аментет – богині, яка відома також як "Пані Заходу".
Рентгенологічне обстеження показало, що її кістяк сильно постраждав від грудей до тазу, але сталося це, за версією вчених, через деякий час після муміфікації тіла.
Хоча череп залишається неушкодженим, рентгенографія показала, що в процесі муміфікації масу мозку видалили через пазухи.
Принцеса Та-Кер-Хеб була жрицею у Фівах три тисячоліття тому. Розкрадачі гробниць винесли все з її місця поховання, а також пошкодили мумію, коли шукали прикраси і коштовні предмети.
Сьогодні експерти займаються консервацією саркофага, щоб вже у 2022 році доповнити ним експозицію музею.
читайте такожУ Запоріжжі археологи виявили залишки стародавнього міста: унікальні фотоНагадаємо, раніше повідомлялося, на дні знаменитого саркофага єгипетської жриці Тахреб учені виявили сувої.
"Ми всі були вражені, коли помітили сувої на дні саркофага. Ніхто не очікував знайти нічого подібного, в єгипетській традиції не передбачалося схожих ритуалів", — сказав один з працівників музею Марк Хол.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред