
Ви дізнаєтесь:
- Який ген ввели мишам
- Як вплинув людський ген мови на мишей
Американські науковці вперше ввели мишам людську версію гена мови. Як пише IFLScience, це спричинило те, що миші почали видавати зовсім інші звуки.
Главред дізнався, що дослідники з Університету Рокфеллера під керівництвом Роберта Б. Дарнелла провели унікальний експеримент. Вони взяли один людський ген, пов’язаний із мовленням, і перенесли його в ДНК мишей.
Мова йде про NOVA1 - ген, який контролює роботу інших генів у мозку, особливо тих, які відповідають за голос, комунікацію і рухи м’язів. Після того, як миші отримали цей ген, їхній писк помітно змінився.
Вокалізація мишей змінилась як і в маленьких, так і в дорослих мишей. Останні змінили звуки, які використовують для "залицяння" та більш високі. Це показало, що незначні зміни в генах сильно впливають на поведінку живих організмів, пов'язану з мовленням.
Раніше професійний історик, новопризначений Голова Інституту національної пам’яті України Олександр Алфьоров розповів, що США не могли висадитись на Місяць без українця з Полтави.
Напередодні стало відомо, яку ціну готовий заплатити ШІ, щоб не бути вимкненим. Фахівці з кібербезпеки провели тестування 16 найпередовіших ШІ-моделей провідних розробників.
Читайте також:
- Стародавній спис із золотом: неймовірна знахідка приголомшила бувалих археологів
- Сім'я роками жила в будинку з тисячами отруйних павуків: причина небезпечного сусідства
- Європейці були іншими: обличчя жінки з доісторичних часів стало відкриттям
Що відомо про ресурс IFLScience?
IFLScience — це науково-популярний онлайн-ресурс, який публікує статті, новини та іншу інформацію про науку, технології, природу, медицину та інші галузі знань. Він був заснований у 2012 році і з того часу здобув популярність завдяки доступному стилю викладу матеріалів, що робить науку більш доступною для широкої аудиторії.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред