За лаштунками авіації: пілот розкрив справжню причину неувімкненого "режиму польоту"

24 липня 2025, 19:59оновлено 24 липня, 20:43
221
Ви забули увімкнути режим польоту: пілот розповів, що насправді відбувається з літаком та екіпажем.
Пилот, Самолет
Як смартфони пасажирів можуть відволікати пілотів під час посадки / колаж: Главред, фото: ua.depositphotos.com

Ви дізнаєтесь:

  • Чому потрібно вмикати режим польоту в смартфоні під час польоту
  • Як телефон може впливати на безпеку авіаперельоту
  • Що кажуть пілоти про вплив мобільних пристроїв на роботу літака

Польоти літаком вважаються одним із найбезпечніших видів транспорту. Проте, попри уявну рутинність деяких процедур, кожна з них є критично важливою для забезпечення безпеки пасажирів та екіпажу. Одним з таких кроків є переведення телефону в "режим польоту".

Главред вирішив розібратися в цьому питанні, звернувшись до думки досвідчених фахівців.

відео дня

Пілот під нікнеймом PerchPoint, чий досвід є беззаперечним, пояснив, що кнопка режиму польоту – це не просто примха чи "змова". Хоча одне забуте переключення не призведе до падіння літака, ризик певних незручностей та навіть потенційних проблем все ж існує.

"Це просто дружнє попередження, що кнопка режиму польоту – це не змова. Якщо ви забули перевести телефон у режим польоту, ні, це не кінець світу, літак не впаде з неба і це навіть не вплине на системи на борту", – зауважив пілот в інтерв'ю Express.

Перешкоди для зв'язку: чого варто уникати

Незважаючи на те, що літак не впаде, ігнорувати цю процедуру все ж не варто. Основна причина полягає в радіоперешкодах. "Це може заважати роботі навушників. Якщо у літаку перебуває 70, 80 або 150 осіб, і навіть три-чотири людини починають намагатися встановити зв'язок з радіовежею для вхідного дзвінка, це викликає випромінювання радіохвиль", – пояснив PerchPoint. За його словами, ці радіохвилі можуть створювати перешкоди для навушників, які використовують пілоти.

Досвід пілота підтверджує це: в навушниках з'являється дратівливий звук, схожий на "дзижчання комара". "Ні, це не кінець світу, але це досить дратує, коли ти намагаєшся записати інструкції, а навколо тебе дзижчить оса чи щось подібне. Тож якщо ти коли-небудь зацікавився, чому потрібно вмикати режим польоту, ось чому", – підкреслив фахівець, демонструючи експертність у цьому питанні.

Вплив на наземні мережі та важливість концентрації пілота

Туристичний сайт Travel and Leisure також підтверджує важливість режиму польоту. Коли смартфони тільки з'явилися, було виявлено, що мобільні телефони, які не перебувають у режимі польоту, можуть перевантажувати наземні мережі, особливо під час зльоту та посадки. Це відбувається тому, що телефони намагаються підключитися до кількох веж одночасно, створюючи надмірне навантаження.

Хоча детально не досліджувалося, наскільки сильно телефони впливають на авіаційну техніку, пілоти відзначають, що під час польоту, особливо посадки, вони чують фоновий шум і перешкоди від телефонів.

"Отже, хоча ваш телефон може іноді працювати під час польоту, чи дійсно ви хочете відволікати пілота, коли він спілкується з диспетчерською службою, щоб здійснити безпечну посадку?", – підсумували на сайті, наголошуючи на важливості концентрації екіпажу.

Читайте також:

Якщо ви помітили помилку, виділіть необхідний текст і натисніть Ctrl + Enter, щоб повідомити про це редакції.

Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред

Новини партнерів
Реклама

Останні новини

Реклама
Реклама
Реклама
Ми використовуемо cookies
Прийняти