
Ви дізнаєтесь:
- Що допомагає дихати на підводному човні
- Звідки береться кисень на підводному човні
Підводні човни - складні інженерні системи, здатні перебувати під водою протягом тривалого часу, однак виникає питання, як на підводному човні видобувають кисень, щоб забезпечити життєдіяльність екіпажу.
Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: археологи обімліли: стародавня печера відкрила неймовірний секрет людства.
Главред дізнався з відкритих джерел, що у сучасних підводних човнах кисень отримують кількома способами. Перш за все, використовуються спеціальні електрохімічні генератори, які шляхом електролізу води розкладають її на водень і кисень. Цей процес дозволяє постійно поповнювати запаси кисню на борту.
Крім того, на підводних човнах можуть використовуватися хімічні картриджі або патрони, які виділяють кисень при взаємодії з вологим повітрям. Це резервний або додатковий спосіб, що використовується в екстрених ситуаціях.
Натомість повітря, яке використовується для підйому підводного човна, зберігається у спеціальних резервуарах під високим тиском. Коли потрібно піднятися на поверхню, це стиснене повітря подається у баласти, витісняючи воду та забезпечуючи позитивну плавучість. Таким чином, човен підіймається вгору.
Читайте також:
- Велика загадка вчених: навіщо у Єгипті будували піраміди
- Видно навіть з космосу: чому в Австралії червона земля
- Люті зими вже не загрожують: чому в Україні змінився клімат
Що таке підводний човен?
Підводний човен - різновид кораблів, найчастіше військових, які здатні занурюватися під воду і тривалий час перебувати у підводному положенні. Нині (2000-і) підводні човни є на озброєнні військово-морських сил сорока країн, зокрема шість країн мають атомні підводні човни, пише Вікіпедія.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред