Ви дізнаєтесь:
Марс знову дивує наукову спільноту. Нещодавно марсохід Perseverance, який понад чотири роки досліджує поверхню Червоної планети, зафіксував незвичайну геологічну формацію, яку неофіційно назвали "Холмом Черепа".
Якщо вам сподобався цей матеріал, вас може зацікавити: живе понад 100 років: науковці показали унікальну рибу, яка не старіє.
Як пише METRO, фотографія об'єкта була зроблена камерою Mastcam-Z, коли апарат спускався до нижньої частини ділянки кратера Єзеро, вже відомої завдяки попереднім знахідкам, зокрема загадковому "марсіанському обличчю".
На зображенні помітна темна, пориста скеля, що явно контрастує з червонувато-піщаним фоном навколишнього марсіанського ґрунту.
У блозі NASA аспірантка Маргарет Дін із команди Perseverance зазначила, що подібні темні об'єкти вже траплялися поблизу району Порт-Енсон. Наразі дослідники працюють над тим, щоб з'ясувати походження цих дивних уламків та можливі шляхи їх потрапляння у зазначену місцевість.
Перший аналіз каменю показав, що його темне забарвлення може нагадувати марсіанські метеорити, однак склад порід по-сусідству не підтверджують цю версію.
Інша ймовірна гіпотеза - вулканічне походження. Охолоджена магма або лава могла сформувати подібну структуру, багату на темні мінерали. У цьому випадку скеля могла опинитися тут внаслідок ерозійних процесів або вибухової активності в далекому минулому.
Що точно відомо - йдеться не про рештки інопланетної істоти. А подальші дослідження допоможуть визначити істинне походження "Холма Черепа".
Інші новини:
Metro - найбільша за тиражем безкоштовна газета-таблоїд у Великій Британії. Видається у форматі таблоїду компанією DMG Media. Газета розповсюджується з понеділка по п'ятницю (за винятком державних свят і періоду між Святвечором і Новим роком включно) вранці в громадських місцях в Англії, Уельсі та Шотландії. Копії також роздаються пішоходам, повідомляє Вікіпедія.
У липні 2001 року Metro запустила інтернет-версію газети. У період з 2001 по 2014 рік більшість статей друкованого видання були опубліковані на цьому сайті, а також додатковий контент, доступний лише в Інтернеті, такий як блоги та колонки з думками.
У 2014 році виробництво газети та веб-сайту було розділено.
В результаті, з 2014 року газета Metro та Metro Online випускаються окремими організаціями та пишуться незалежно різними редакційними командами, залишаючись частиною однієї материнської компанії.