
Ви дізнаєтесь:
- Яка частина космічного апарата впаде на Землю
- Наскільки небезпечне падіння частини "Космосу-482"
На Землю наступного тижня має повернутися фрагмент радянського космічного апарата, який був запущений понад півстоліття тому з метою дослідження Венери.
Главред дізнався, що досі залишається невідомим те, де саме він впаде. Як пише LiveScience, йдеться про спусковий модуль апарата "Космос-482", створеного в рамках радянської програми "Венера" та запущеного в 1972 році.
Через збій в роботі розгінного блоку ракети "Союз", апарат не зміг набрати потрібної швидкості для польоту до Венери та залишився на орбіті навколо Землі. Згідно з аналізом, проведеним астрономом Марко Лангбруком з Технічного університету в Делфті, капсула модулю вже незабаром увійде в атмосферу Землі. Очікується, що це станеться приблизно 10 травня, з можливим відхиленням у кілька днів.
Оскільки модуль був розрахований на екстремальні умови атмосфери Венери, існує ймовірність, що він витримає повторний вхід в атмосферу Землі і навіть зіткнення з поверхнею. Попри те, що загроза для населення невелика, її повністю виключити не можна.
Лангбрук зазначив, що 495-кілограмовий модуль, довжиною близько метра, увійде в атмосферу на швидкості близько 242 км/год. Він порівняв ризик його падіння з ризиком падіння метеорита.
Через орбітальний нахил у 52 градуси зона можливого падіння охоплює величезну територію — від Європи та Азії до обох Америк, Африки й Австралії. Проте найімовірніше, об’єкт упаде в океан.
Остаточне місце падіння стане відомим ближче до дати повернення, коли з'являться точніші дані спостережень супутникових трекерів.
Читайте також:
- На Марсі знайшли загадковий череп: вчені ламають голову над його походженням
- Дорого, чи надто небезпечно: чому зараз не літають на Місяць
- Вчені назвали 6 снів найпоширеніших снів та розкрили їх справжнє значення
Що відомо про Live Science
Live Science — один із найбільших та найавторитетніших науково-популярних сайтів. Він розповідає про останні відкриття, новаторські дослідження та захоплюючі прориви, які впливають на весь світ.
Наші стандарти: Редакційна політика сайту Главред