Ви дізнаєтеся:
Побачити зірку, що падає, - незабутнє враження. Це явище заворожувало людей століттями, породжуючи міфи і повір'я.
Главред дізнався, що ж насправді відбувається в небі, коли ми бачимо цей загадковий спалах?
Насправді, "падаючі зірки" не мають жодного стосунку до справжніх зірок. Це оптичне явище спричинене метеороїдами - частинками пилу або каменю, які входять в атмосферу Землі на величезній швидкості, роз'яснили на сайті NASA. Під час тертя об повітря вони нагріваються і згорають, створюючи яскравий слід світла, що називається метеором.
Багато культур пов'язують падаючі зірки з містичними значеннями. Наприклад, їх вважають провісниками змін або символами здійснення бажань. Однак із наукового погляду це всього лише залишки космічного матеріалу, які зустрічаються із земною атмосферою.
Коли метеороїд згорає в атмосфері, він повністю випаровується, залишаючи за собою яскравий світловий слід. Якщо його частина переживає цей процес і досягає поверхні Землі, вона стає метеоритом.
Комети - це великі космічні об'єкти, що складаються з льоду, пилу і газу. Вони рухаються по орбітах навколо Сонця, залишаючи за собою довгі хвости, видимі на небі. На відміну від комет, падаючі зірки (метеори) - це короткі спалахи світла, що з'являються і зникають за частки секунди.
Особливо видовищними "падіння зірок" стають під час метеоритних дощів. Ці явища відбуваються, коли Земля проходить через хмару уламків, залишених кометами. Найвідоміші метеорні потоки:
Ці явища отримали назви від сузір'їв, де візуально розташована їхня точка походження. Наприклад, потік Леонід здається таким, що виходить із сузір'я Лева, але його джерело - космічні частинки, залишені кометами.
Вам може бути цікаво:
Національне управління з аеронавтики та дослідження космічного простору (National Aeronautics and Space Administration, NASA) - незалежне агентство федерального уряду США. Перебуває в підпорядкуванні безпосередньо президента США.
NASA здійснює цивільну космічну програму країни, а також наукові дослідження повітряного і космічного просторів і науково-технологічні дослідження в галузі авіації, повітроплавання і космонавтики.
З моменту свого створення NASA очолює більшість американських ініціатив з дослідження космосу, включно з місіями з посадки на Місяць "Аполлон", космічною станцією "Скайлеб", а згодом і Спейс шатл.
NASA підтримує Міжнародну космічну станцію і курирує розробку космічного корабля "Оріон", "Space Launch System", Commercial Crew Program і планованої космічної станції "Lunar Gateway".