"Все ще заразний": у Сибіру вчений відродив "зомбі-вірус", якому 50 тисяч років

Вчений, місце розкопок / edition.cnn.com

Один із зразків вірусу, який вважається небезпечним для людей, був виявлений у туші шерстистого мамонта.

Учені знайшли в Сибіру стародавні "зомбі-віруси" з вічної мерзлоти і виявили, що вони все ще можуть заражати одноклітинних амеб.

Ймовірність того, що ці віруси заразять тварин або людей, неясна, але дослідники кажуть, що віруси вічної мерзлоти слід розглядати як загрозу людям, пише sciencealert.

Через зміну клімату вічна мерзлота швидко тане, відкриваючи безліч стародавніх реліквій, від вірусів і бактерій.

Як повідомляє CNN, французький професор Жан-Мішель Клавері виявив штами замороженого вірусу віком 48 000 років на кількох ділянках вічної мерзлоти в Сибіру. Найстаріший штам, якому 48 500 років, був отриманий із зразка ґрунту з підземного озера, а наймолодшим зразкам було 27 000 років.

Один із зразків був виявлений в туші шерстистого мамонта.

Вчені побоюються, що в міру того, як зміна клімату нагріває Арктику, танення вічної мерзлоти може призвести до вивільнення стародавніх вірусів, які не контактували з живими істотами протягом тисяч років.

Деякі вчені побоюються, що в міру того , як зміна клімату нагріває Арктику, танення вічної мерзлоти може призвести до вивільнення стародавніх вірусів, які не контактували з живими істотами протягом тисяч років. Таким чином, рослини, тварини та люди можуть не мати до них імунітету.

Вам може бути цікаво:

Автор: Сергій Кущ
Новини заразКонтакти